Header Image

چگونه یک بازاریاب دیجیتال شویم؟

بازاریابی دیجیتال

در دنیای مدرن امروزی ، زندگی ما نسب به گذشته تفاوت های زیادی رو به خودش دیده و از اون حس حال سنتی خارج و به سمت دنیای دیجیتال سوق گرفته است در حال حاضر طبق آمارهای منتشر شده نیمی از جمعیت جهان یعنی چیزی حدود ۵۳%  از طریق تلفن همراه به اینترنت دسترسی پیدا کنند و ۴۲% از مردم به اینترنت دسترسی دارند.

همانطور که آمار نشان میدهد افراد زیادی هرکدام نسبت به نیاز خودشان مثل بازی ، کار و یا خرید آنلاین در حال استفاده از اینترنت هستند پس جای تعجب ندارد اگر که بازاریابی دیجیتال را یکی از بخش های جدا نشدنی از فضای دیجیتال در نظر گرفت . برند های سود آور و معتبر ، شرکت ها ، سازمان ها و حتی مشاغل ها سرمایه زیادی را برای بازاریابی دیجیتال هزینه میکنند.

اگر شما تصمیم گرفته اید که یک بازاریاب دیجیتال شوید می بایست تاکتیک ها و گام های خاصی را برای رسیدن به موفقیت بردارید تا بتوانید برای خودتان یک فریلنسر و بازاریاب دیجیتال سطح بالا در سازمان و یا حتی مشاغل متنوعی دیگر که به دانش شما نیاز دارد شوید. در ادامه با چند روش برای تبدیل شدن به یک بازاریاب حرفه ای شدن آشنا می شوید :

 

۱- شرکت در سمینارهای بازاریابی

اگر چه مطالب لازم جهت بازاریابی دیجیتال در اینترنت به راحتی در دسترس قرار دارد اما شرکت در یک سمینار و یا کنفرانس بازاریابی دیجیتال می تواند حاوی مطالب جدیدی برای شما باشد. در این کنفرانسها ، شما این فرصت رو دارید تا با شخصیت های موفق بازاریابی دیجیتال روبرو شوید و نگاهی اجمالی به مسیر که بازاریابی دیجیتال تاکنون سیر کرده است داشته باشد ، کنفرانس ها ، کارگاه های آموزشی و مطالب آموزشی ، همه به شما کمک می کند تا مهارت های خود را ارتقا داده و راحتر مفاهیم بازاریابی و کارهایی که می بایست انجام دهید را درک کنید.

 

۲- استفاده از تجربه برندهای معتبر بازاریابی

اگر در بازاریابی دیجیتال مشغول بکار هستید و یا تازه کار خودتون رو شروع کردید هر چند شرکت در سمینارها و کارگاه های بازاریابی دیجیتال باعث درک بهتر شما و بالا بردن میزان آشنایی شما از بازاریابی دیجیتال میشود ولی شما نیازمند این موضوع هستید که بتوانید با استفاده از آن در بازاریابی خود به موفقیت برسید پس علاوه بر موضوع قبلی می بایست از تجربه و تخصص کسانی استفاده کنید که جز رهبران این حرفه محسوب میشود ، این رهبران دقیقا می دانند چگونه می توانند محتوای دیجیتالی مناسب و آموزنده خود را در فضای مجازی تولید و منتشر کنند و الگو مناسبی برای شما محسوب میشوند.

 

۳- کارآموزی در بازاریابی دیجیتال

مانند هر موقعیت کاری دیگر ، بازاریابی دیجیتال هم نیاز به تجربه و قرار گرفتن در محیط  حرفه ای دارد تا با چالش های پیش رو آن بهتر آشنا شوید اما وقتی شما با یک تیم و گروه بازایاب حرفه ای همکار شوید می توانید از اشتباهات و موفقیت هایی که در طول سالهای تجربه کرده اند درس بگیرید و از فضای کارآموزی خود به بهترین شکل بهره ببرید.

 

۴- دریافت مدارک معتبر بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتالی یک شغل و حرفه محسوب میشود پس داشتن مدرک معتبر بازاریابی دیجیتال می تواند بیانگر تسلط شما به این حرفه باشد ، البته دریافت مدارک معتبر مثل هر حرفه ی دیگر نیاز به گذراندن دوره های آموزشی خودش رو دارد از جمله این دوره های می توان به دوره های سئو ، بازاریابی PPC ،  ایمیل مارکتینگ ، بازاریابی شبکه های اجتماعی اشاره کرد.

 

۵- بروز باشید !!!

همان طور که برنامه ها ، سیستم عامل ها ، شبکه های اجتماعی در حال تحول هستند روش های بازاریابی دیجیتال هم تغییر میکند و بروز می شود ، برای تبدیل شدن به یک بازاریاب دیجیتال حرفه ای شما هم باید همزمان یا این تغییرات دانش خودتون رو بروز نمایید سعی کنید یاد گیری مداوم را در خودتان تقویت کنید نگذارید موضوعات مختلف شما را از مسیر بروز بودن دور کند برای اینکار شما میتوانید براحتی از مطالب جدید بازاریابی دیجیتال موجود در اینترنت استفاده نمایید یا حتی خودتون به عنوان نویسنده این آموزش ها فعالیت کنید و تجربیات خودتون رو با دیگر به اشتراک بگذارید.

 

, , , , , , , , , , , , , , , , , ,
همین حالا تماس بگیر میتونم کمکتون کنم ؟

مشاوره رایگان

با استفاده از تجربه مشاوران ما، با خیال راحت انتخاب کنید

    ثبت نظر

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات